Festival historického šermu a tance

V Malenovicích každoročně ožívá historie! Vydejte se s námi do dob velkolepých rytířských klání, do dob rytířů ve zbrojích, s erby na štítech a v doprovodu krásných dam, do dob dvorských tanců, kejklířů, bardů i trubadúrů, do dob jarmarků a historických ležení. Zažijte drsnou i romantickou krásu středověku! Zažijte Zkřížené meče 2017!

Zkřížené meče oslavily jubilejní 15. ročník

Zkřížené meče 2017 jsou za námi! Děkujeme všem návštěvníkům za to, jakou nám pomohli vytvořit úžasnou atmosféru. Děkujeme účinkujícím za skvělá vystoupení a obrovské nasazení. Děkujeme partnerům festivalu za jejich neuvěřitelnou podporu. Děkujeme pořadatelům a všem pomocníkům za ohromný kus práce který odvedli. Atmosféra jubilejního 15. ročníku byla neopakovatelná! A někdy příště zase na viděnou!

Ročník 2017
Kdy: 10. 6. 2017 od 13:00
Kde: areál VLW v podhradí Malenovického hradu (v dosahu MHD města Zlín) - mapa
Pořadatel: Revertar – skupina historického šermu
Kontakt: Jan Červinka, +420 731 060 494, shsrevertar@gmail.com
Web: www.zkrizenemece.cz
Facebook: Facebook event

Již od roku 2003, každoročně začátkem léta, pořádá skupina Revertar festival historického šermu a tance „Zkřížené meče“. Jedná se o jednu z největších přehlídek skupin historického šermu a tance v České republice.

Festivalu se účastní šermíři, hudebníci, tanečnice, kejklíři i řemeslníci a prodejci tradičních výrobků. Ve večerních hodinách bývá akce tradičně zakončena ohňovou show! Každoročně přiláká festival stovky malých i velkých diváků.

Tradičním místem konání je areál firmy VLW pod hradem Malenovice, který je dosažitelný městskou hromadnou dopravou z krajského města Zlín. Cesta k areálu bývá v den konání akce značena směrovkami z hlavní křižovatky v Malenovicích.

Akce se koná bez využití jakýchkoliv grantů nebo veřejných prostředků, jen za přispění partnerů, kterým touto cestou ze srdce děkujeme.
Partneři akce v roce 2017počítadlo.abz.cz
Provoz těchto stránek
sponzoruje firma IT-help
© Revertar 1994-2024 shsrevertar@gmail.com